Motoryzacja z nowymi możliwościami

Rozwój motoryzacji następuje bardzo dynamicznie, dając tym samym wiele…
Motoryzacja z nowymi możliwościami
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

motoryzacja (3)Rozwój motoryzacji następuje bardzo dynamicznie, dając tym samym wiele nowych możliwości użytkownikom samochodów. Motoryzacja jest coraz bardziej zaawansowana, a przez to coraz bardziej skomplikowana. Choć podstawowa zasada działania wielu kluczowych podzespołów samochodu, takich jak silnik, pozostała niezmienne od początku ich powstania, to w wielu aspektach podzespoły te mocno różnią się od tych całkiem pierwszych.

Dzisiejsza motoryzacja do w dużej mierze elektronika, która znajduje się niemal w każdym układzie współczesnych samochodów. Ona steruje praca silnika, czy układu hamulcowego, w tym systemami odpowiedzialnymi za zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Elektronika ta pozwala również na całkiem nowe możliwości, choćby takie, jak automatyczne parkowanie.

Możliwości, jakie daje współczesna motoryzacja to również zoptymalizowane spalanie paliwa, a więc mniejsze koszty eksploatacji samochodu oraz jego mniejsze oddziaływanie na środowisko. W tej ostatniej kwestii robi się zresztą bardzo dużo, w tym w zakresie projektowania samochodów z silnikami elektrycznymi lub hybrydowymi.

Podobne wpisy o samochodach i Transporcie:

Related Post

top